شماره بیست و ششم نشریه علمی- ترویجی (حرفه‌ای) دامِستیک منتشر شد

شماره بیست و ششم نشریه علمی- ترویجی (حرفه‌ای) دامِستیک منتشر شد

به گزارش کمیته رسانه و نشریات انجمن علمی- دانشجویی گروه مهندسی علوم دامی دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، دومین شماره از دورۀ بیست و سوم نشریه دامِستیک در پاییز 1402 منتشر شد و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس (https://domesticsj.ut.ac.ir) بخش‌های مختلف نشریه را دانلود و مطالعه نمایند. اختصاص شناسه دیجیتال اسناد (DOI) به مقالات علمی- ترویجی و دریافت شاپای چاپی و الکترونیکی (ISSN) از جمله ویژگی‌های این نشریه هستند.

یادداشت این شماره از نشریه دامِستیک، به قلم دکتر محمد حسین مرادی، هیئت علمی گروه مهندسی علوم دامی دانشگاه اراک با عنوان "اُمیکس، یادگیری عمیق و هوش مصنوعی در اصلاح‌نژاد حیوانات" به رشته تحریر در آمده است. مقالات علمی- ترویجی، مصاحبه با دکتر علی اسمعیلی‌زاده کشکوئیه، استاد بخش ژنتیک و اصلاح نژاد دام گروه مهندسی علوم دامی دانشگاه شهید باهنر کرمان، بخش ارتباطات علمی "معرفی گروه مهندسی علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه کردستان"، معرفی کتاب "اصول تغذیه دام (دام، طیور و آبزیان)"، بخش آشنایی با حیوانات خانگی تحت عنوان "اصول نگهداری و پرورش گربه خانگی"، و همچنین اخبار انجمن علمی- دانشجویی و گروه مهندسی علوم دامی دانشگاه تهران در پاییز 1402 از جمله بخش‌های این شماره از نشریه هستند.

همچنین حامیان مالی این شماره از نشریه دامِستیک، شرکت دانش‌بنیان میهن دانه البرز وطن و شرکت تعاونی دانش‌بنیان کیمیا دانش الوند می‌باشند.

قابل توجه است که براساس مجوز شماره 7402841 تاریخ 1398/12/20 با اعطای امتیاز نشریه حرفه‌ای به "نشریه دامِستیک" از سوی معاونت محترم پژوهشی دانشگاه تهران موافقت شده است. بر این اساس، نشریه دامِستیک یک نشریه علمی- ترویجی یک امتیازی محسوب می‌شود.