شماره بیست و چهارم نشریه علمی- ترویجی (حرفه‌ای) دامِستیک منتشر شد

شماره بیست و چهارم نشریه علمی- ترویجی (حرفه‌ای) دامِستیک منتشر شد

به گزارش کمیته رسانه و نشریات انجمن علمی- دانشجویی گروه مهندسی علوم دامی دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، سومین شماره از دورۀ بیست و دوم نشریه دامِستیک در زمستان 1401 منتشر شد و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس (https://domesticsj.ut.ac.ir/) بخش‌های مختلف نشریه را دانلود و مطالعه نمایند. اختصاص شناسه دیجیتال اسناد (DOI) به مقالات علمی- ترویجی و دریافت شاپای چاپی و الکترونیکی (ISSN) از جمله ویژگی‌های این نشریه هستند.

یادداشت این شماره از نشریه دامِستیک، به قلم دکتر طوبی ندری، هیئت علمی گروه مهندسی علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه ارومیه با عنوان "گسترش فناوری‌های نوین در علوم دامی" به رشته تحریر در آمده است. مقالات علمی- ترویجی، مصاحبه با دکتر عبدالاحد شادپرور، استاد بخش ژنتیک و اصلاح‌نژاد دام و طیور گروه مهندسی علوم دامی دانشگاه گیلان، بخش ارتباطات علمی "معرفی گروه‌های «دامپروری» و «پرورش و مدیریت طیور» دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس"، معرفی کتاب "بیوانفورماتیک؛ راهنمای جامع برای محققین علوم زیستی"، بخش آشنایی با حیوانات خانگی تحت عنوان "سگ (Canis lupus familiaris)؛ تاریخچه، تنوع نژادی و گونه‌های مختلف آن"، و همچنین اخبار انجمن علمی- دانشجویی و گروه مهندسی علوم دامی دانشگاه تهران در زمستان 1401 از جمله بخش‌های این شماره از نشریه هستند.

همچنین حامیان مالی این شماره از نشریه دامِستیک، شرکت دانش‌بنیان میهن دانه البرز وطن و شرکت تعاونی دانش‌بنیان کیمیا دانش الوند می‌باشند.

قابل توجه است که براساس مجوز شماره 7402841 تاریخ 1398/12/20 با اعطای امتیاز نشریه حرفه‌ای به "نشریه دامِستیک" از سوی معاونت محترم پژوهشی دانشگاه تهران موافقت شده است. بر این اساس، نشریه دامِستیک یک نشریه علمی- ترویجی یک امتیازی محسوب می‌شود.