شماره نوزدهم نشریه علمی- ترویجی (حرفه‌ای) دامِستیک منتشر شد

شماره نوزدهم نشریه علمی- ترویجی (حرفه‌ای) دامِستیک منتشر شد

به گزارش کمیته رسانه و نشریات انجمن علمی- دانشجویی گروه مهندسی علوم دامی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، اولین شماره از دوره بیست و یکم نشریه دامِستیک در بهار ۱۴۰۰ منتشر شد و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس (https://domesticsj.ut.ac.ir/) بخش‌های مختلف نشریه را دانلود و مطالعه نمایند. اختصاص شناسه دیجیتال اسناد (DOI) به مقالات علمی- ترویجی و مروری و دریافت شاپای چاپی و الکترونیکی (ISSN) از جمله ویژگی‌های این نشریه هستند.

یادداشت این شماره از نشریه دامِستیک، به قلم دکتر علی صادقی سفیدمزگی، هیئت علمی گروه مهندسی علوم دامی دانشگاه صنعتی اصفهان با عنوان "اوضاع شیر تو شیر لبنیات ایران" به رشته تحریر در آمده است. اخبار انجمن علمی- دانشجویی و گروه مهندسی علوم دامی دانشگاه تهران، مصاحبه با دکتر محمد مرادی شهربابک، استاد بخش ژنتیک و اصلاح‌نژاد دام و طیور گروه مهندسی علوم دامی دانشگاه تهران، مقالات علمی- ترویجی و مروری، معرفی "مرکز اصلاح‌نژاد و بهبود تولیدات دامی کشور"، آشنایی با نرم‌افزار، معرفی کتاب "شناخت علمی بز، تولید و پرورش آن" و بخش آشنایی با حیوانات خانگی تحت عنوان "ماهی‌های آکواریومی؛ دسته‌بندی و معرفی چند نژاد بازار‌پسند" از جمله بخش‌های این شماره از نشریه هستند.

 همچنین حامیان مالی این شماره از نشریه دامِستیک، شرکت میهن دانه و شرکت تعاونی دانش‌بنیان کیمیا دانش الوند می‌باشند.

قابل توجه است که براساس مجوز شماره 7402841 تاریخ 1398/12/20 با اعطای امتیاز نشریه حرفه‌ای به "نشریه دامِستیک" از سوی معاونت محترم پژوهشی دانشگاه تهران موافقت شده است. بر این اساس، نشریه دامِستیک یک نشریه علمی- ترویجی یک امتیازی محسوب می‌شود.