افتخارآفرینی نشریه دامِستیک در دوازدهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی (تیتر ۱۲)

افتخارآفرینی نشریه دامِستیک در دوازدهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی (تیتر ۱۲)

به گزارش کمیته رسانه و نشریات انجمن علمی- دانشجویی گروه مهندسی علوم دامی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران؛ آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی (تیتر ۱۲)، در روزهای ۱۷ و ۱۸ مرداد ماه در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد و نشریه دامستیک موفق به کسب "رتبه اول" در بخش مقالات علمی تخصصی علوم پایه (صاحب اثر: فرزاد غفوری) و "رتبه سوم" در بخش سایت و وبلاگ (مدیر سایت: فرزاد غفوری) شد. همچنین نشریه دامستیک در حوزه نشریات برگزیده نیز در بین ۱۶ نشریه برتر بخش کشاورزی، دامپزشکی، محیط زیست و منابع طبیعی دانشگاه‌های کشور قرار گرفت.

در دوازدهمین دوره از جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی کشور که به میزبانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، پس از دریافت ۲۸ هزار و ۲۷۱ اثر از سوی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور،  ۲۳ هزار و ۷۸۹ اثر بعد از مرحله غربالگری اولیه توانستند جواز حضور در مرحله داوری را دریافت کنند و در نهایت تعداد ۹۵۷ اثر از ۹۳ دانشگاه به مرحله نهایی جشنواره «تیتر ۱۲» راه پیدا کرد. بدین ترتیب در مرحله نهایی داوری، ۴۴ دانشگاه علوم پزشکی و ۴۹ دانشگاه تابعه وزارت علوم در اختتامیه جشنواره نماینده داشتند.

نشریات دانشجویی دانشگاه تهران در مجموع موفق به کسب ۱۵ مقام در جشنواره تیتر ۱۲ شدند که از این بین، نشریه علمی- ترویجی (حرفه‌ای) دامستیک با کسب دو مقام، تنها نشریه پردیس کشاورزی و منابع طبیعی است که در این دوره از جشنواره افتخارآفرینی داشته است.

جشنواره تیتر هر دو سال یک بار توسط یکی از دستگاه‌های آموزش عالی کشور برگزار می‌شود. در دوره قبل، جشنواره تیتر ۱۱ در سال ۱۳۹۸ به میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد و امسال وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میزبان جشنواره «تیتر ۱۲» بود که با شعار «عینیت در خبر، انصاف در تحلیل، آزادی در بیان» برگزار شد.

انجمن علمی- دانشجویی گروه مهندسی علوم دامی دانشگاه تهران ضمن عرض تبریک به اعضای محترم هیئت تحریریه نشریه دامستیک و آقای مهندس فرزاد غفوری، بر خود لازم می‌داند تا از همراهی و حمایت‌های جناب آقای دکتر مهدی دهقان بنادکی، استاد مشاور محترم نشریه دامستیک کمال تشکر و قدردانی را داشته باشد.